Foto: © makaule / Dollar Photo Club

IDF 2016: Představena vize propojené reality

Virtuální realita, headsety, drony, samořízené automobily, robotika, deska Intel Euclid Developer Kit a internet věcí.

Intel Developer Forum (IDF) 2016 odstartovala dnes v San Francisku úvodní přednáškou generálního ředitele společnosti Intel Briana Krzaniche. Během ní představil vize společnosti o budoucnosti technologií, které zahrnují virtuální realitu, samořiditelné automobily, průmyslový internet a také zdůraznil důležitou roli vývojářů v jejich dosažení. Na pódiu i ve svém příspěvku na blogu také vysvětlil svou vizi pro propojenou realitu – nový způsob jak prožít interakce s fyzickým i virtuálním prostředím díky nové generaci technologií pro snímání a digitalizaci.

„Propojená realita nabízí podstatně dynamičtější a přirozenější zážitky ve virtuálním světě než kdykoli předtím – a umožňuje zažít věci, které dosud v reálném světě možné nebyly,“ uvádí ve svém příspěvku Krzanich.

Hlavní události prvního dne IDF 2016:

· Intel představil Projekt Alloy. Řešení pro virtuální realitu „vše v jednom“ integruje výpočty i senzory přímo do headsetu a využívá při tom technologii Intel® RealSense™. Projekt Alloy bude nabízen jako otevřená hardwarová platforma v roce 2017.
· Oznámena byla spolupráce se společností Microsoft, která má přinést virtuální realitu na mainstreamová PC.
· Představena byla nová platforma Intel® Joule™ pro internet věcí. Tato nová high-end výpočetní platforma je určena pro novou generaci chytrých přístrojů, kterým propůjčí obdobu lidských smyslů. Platforma je nyní k dispozici.
· Oznámena dostupnost dronu Yuneec Typhoon H s technologií Intel RealSense, Intel Platform Aero Compute Board a Intel Aero Platform Ready-to-Fly Drone.
· Oznámena vývojová deska Intel® Euclid™ Developer Kit pro výzkumné pracovníky, vynálezce a vývojáře v oblasti robotiky. Deska integruje schopnosti simulovat smysly, rozhraní pro konektivitu a výpočetní funkce do designu o velikosti čokoládové tyčinky. Zařízení dává vývojářům možnost rychle a snadno vytvářet aplikace s využitím technologie Intel RealSense.
· Intel Custom Foundry oznámila, že její 10nm platforma umožní přístup k fyzické IP ARM Artisan® a nabídne svým zákazníkům nejlepší „PPA“ (spotřeba, výkon, plocha) ve své třídě. Novinka umožní implementaci energeticky šetrných a vysoce výkonných designů pro aplikace v oblastech přenosných zařízení, internetu věcí i zařízení pro koncové zákazníky. Zane Ball, jeden z generálních manažerů Intel Custom Foundry, vysvětlil novinky na svém blogu a také přivítal LG Electronics jako zákazníka, který využije 10nm technologii Intel Custom Foundry.

tisková zpráva společnosti Intel

Měsíc, zdroj: NASA/Wikipedia, licence obrázku public domain

Mise LUMI od TRL Space byla zařazena do programu průzkumných misí Evropské kosmické agentury

Start první fáze měsíční mise LUMI (Lunar Mapper and Inspector), která umožní průzkum jižního pólu …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *