Virtuální realita, headsety, drony, samořízené automobily, robotika, deska Intel Euclid Developer Kit a internet věcí.
Intel Developer Forum (IDF) 2016 odstartovala dnes v San Francisku úvodní přednáškou generálního ředitele společnosti Intel Briana Krzaniche. Během ní představil vize společnosti o budoucnosti technologií, které zahrnují virtuální realitu, samořiditelné automobily, průmyslový internet a také zdůraznil důležitou roli vývojářů v jejich dosažení. Na pódiu i ve svém příspěvku na blogu také vysvětlil svou vizi pro propojenou realitu – nový způsob jak prožít interakce s fyzickým i virtuálním prostředím díky nové generaci technologií pro snímání a digitalizaci.
„Propojená realita nabízí podstatně dynamičtější a přirozenější zážitky ve virtuálním světě než kdykoli předtím – a umožňuje zažít věci, které dosud v reálném světě možné nebyly,“ uvádí ve svém příspěvku Krzanich.
Hlavní události prvního dne IDF 2016:
· Intel představil Projekt Alloy. Řešení pro virtuální realitu „vše v jednom“ integruje výpočty i senzory přímo do headsetu a využívá při tom technologii Intel® RealSense™. Projekt Alloy bude nabízen jako otevřená hardwarová platforma v roce 2017.
· Oznámena byla spolupráce se společností Microsoft, která má přinést virtuální realitu na mainstreamová PC.
· Představena byla nová platforma Intel® Joule™ pro internet věcí. Tato nová high-end výpočetní platforma je určena pro novou generaci chytrých přístrojů, kterým propůjčí obdobu lidských smyslů. Platforma je nyní k dispozici.
· Oznámena dostupnost dronu Yuneec Typhoon H s technologií Intel RealSense, Intel Platform Aero Compute Board a Intel Aero Platform Ready-to-Fly Drone.
· Oznámena vývojová deska Intel® Euclid™ Developer Kit pro výzkumné pracovníky, vynálezce a vývojáře v oblasti robotiky. Deska integruje schopnosti simulovat smysly, rozhraní pro konektivitu a výpočetní funkce do designu o velikosti čokoládové tyčinky. Zařízení dává vývojářům možnost rychle a snadno vytvářet aplikace s využitím technologie Intel RealSense.
· Intel Custom Foundry oznámila, že její 10nm platforma umožní přístup k fyzické IP ARM Artisan® a nabídne svým zákazníkům nejlepší „PPA“ (spotřeba, výkon, plocha) ve své třídě. Novinka umožní implementaci energeticky šetrných a vysoce výkonných designů pro aplikace v oblastech přenosných zařízení, internetu věcí i zařízení pro koncové zákazníky. Zane Ball, jeden z generálních manažerů Intel Custom Foundry, vysvětlil novinky na svém blogu a také přivítal LG Electronics jako zákazníka, který využije 10nm technologii Intel Custom Foundry.