Foto: © makaule / Dollar Photo Club

Intel chystá akvizici, která má urychlit vývoj počítačového vidění

Technologie Movidius pomůže společnosti Intel nabídnout řešení pro počítačové vidění a pro hluboké učení strojů od koncových zařízení po cloud. Těžit z něj budou například drony, roboti, náhlavní sady pro virtuální realitu a další novinky.

Vstupujeme do doby, v níž zařízení musejí být chytrá a připojená k internetu. Je-li zařízení schopné reagovat na okolní prostředí, nabízejí se zcela nová a naprosto neočekávaná řešení v podstatě sama.

V rámci své vize a strategie RealSense™ jsme kromě samotné tvorby klíčových technologií provedli také akvizice některých z nich, abychom si zajistili silné postavení v oblasti počítačového vidění a percepční výpočetní techniky.

Jednoduše řečeno, pomocí počítačového vidění dokáží stroje vizuálně zpracovávat své okolí a díky tomu jej dokáží také pochopit. Kamery slouží jako „oči“ konkrétního zařízení, procesor představuje „mozek“ a procesor zpracovávající „zrakový vjem“ strojů je obdobou „části mozkové kůry, která zajišťuje vidění“. Integrováním těchto prvků počítačové vidění umožňuje navigaci a mapování, vyhýbání se kolizím, sledování, rozpoznání předmětů, inspekční analýzu a další využití. Vždy jde o funkce, které se ukazují jako velice atraktivní pro nové trhy.

S nástupem kamer RealSense, které dokáží rozpoznat hloubku, jsme přinesli skutečně revoluční technologii umožňující zařízením vidět svět ve třech rozměrech. Abychom možnosti této technologie posílili, dokončili jsme několik akvizic v oblasti strojového učení, hlubokého učení a kognitivní výpočetní techniky. S jejich pomocí budeme schopni vytvořit škálu funkcí, které otevřou zcela nový svět možností: od poznávání předmětů, přes rozpoznávání scén, ověřování totožnosti, sledování až po navigaci. Zařízení jsou stále chytřejší a decentralizovanější, specifické atributy SoC (System on a Chip) tedy budou hrát významnou roli v poskytování obdoby lidského vidění přibližně padesáti miliardám zařízení, které by dle odhadů měly být do roku 2020 připojeny k internetu.

Z tohoto důvodu jsem rád, že mohu oznámit probíhající akvizici společnosti Movidius. Intel díky ní získá energeticky úsporné, vysoce výkonné SoC platformy pro urychlení aplikací s počítačovým viděním. Vedle toho tato akvizice přinese algoritmy optimalizované pro hluboké učení, zpracování dat, navigaci, mapování i přirozené interakce a také bohaté zkušenosti v oblasti počítačového vidění integrovaného do oblečení a strojové inteligence. Technologie vyvinutá společností Movidius optimalizuje a posiluje funkce kamer RealSense™ a rozšiřuje škálu jejich praktického využití.

Vidíme obrovský potenciál pro to, aby Movidius urychlil naše iniciativy v oblastech nových a vznikajících technologií. Schopnost sledovat, řídit, mapovat a poznávat scény i objekty za použití vysoce výkonných a energeticky úsporných SoC od společnosti Movidius otevírá možnosti v oblastech, kde klíčové elementy představují teplo, výdrž na baterie a velikost přístroje. Zejména budeme usilovat o aplikaci této technologie v oblasti rozšířené, virtuální a propojené reality (AR/VR/MR), v dronech, robotech, bezpečnostních kamerách a dalších zařízeních. Špičková rodina SoC pro počítačové vidění, kterou Movidius vyvinul, doplní naši nabídku využití RealSense™ a také rozšíří naše IP i produktové portfolio.

Počítačové vidění bude pro oblast IT revoluční a Intel stojí v čele této iniciativy. Pomáhá mu k tomu jeho vlastní technologie RealSense™ a nyní i připravovaná akvizice společnosti Movidius, díky které bude možné nabízet komplexní balík řešení pro percepční výpočetní techniku.

Josh Walden je senior viceprezident a generální manažer New Technology Group společnosti Intel.

tisková zpráva společnosti Intel

Měsíc, zdroj: NASA/Wikipedia, licence obrázku public domain

Mise LUMI od TRL Space byla zařazena do programu průzkumných misí Evropské kosmické agentury

Start první fáze měsíční mise LUMI (Lunar Mapper and Inspector), která umožní průzkum jižního pólu …

One comment

  1. Hluboké učení, tzv. deep learning je mediální podvod šířený záměrně, aby se odvrátila pozornost od skutečných principů fungování mozku. S lidským mozkem nemá deep learning nic společného. Já mám již vyvinutou umělou obecnou inteligenci a moje inteligentní stroje založené na mých mozkových algoritmech, které přesně simulují funkce lidského mozku, se chovají úplně stejně jako člověk. Není nad čím bádat!
    Někdo by měl společnosti Intel vysvětlit, že již není třeba nic vyvíjet.
    http://www.moravcik.info

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *