Photo by Ethan Wilkinson on Unsplash, licence obrázku public domain

Robot YuMi testuje bezpečnost bankomatů

Robot YuMi se mj. záměrně dopouští lidských chyb, jako jej například vložení bankovek sepnutých sponkou.

Výběr hotovosti z bankomatu trvá člověku přibližně třicet sekund. Tato zařízení pro vybírání a někdy také vkládání peněz se ve městech celého světa nacházejí prakticky na každém rohu. Díky bankomatům je využívání bankovního účtu snadné a pohodlné.

Aby finanční transakce byly dobře zabezpečené, nejméně jednou za půl roku se software bankomatu aktualizuje na novou verzi, případně se instaluje bezpečnostní záplata. Před instalací nového softwaru je však třeba tento software důkladně prověřit, zda splňuje přísné světové i místní požadavky na spolehlivost, funkčnost a bezpečnost.

Švýcarská společnost Abrantix AG, která dodává platební software, využila robota ABB YuMi pro testování běžných operací s bankomatem, jako je například vložení karty, zadání kódu PIN, a odebrání či vložení bankovek, tak, jak to běžně dělají lidé.

Rozsah testování je tak vyčerpávající, že robot YuMi se v souladu se svým programem dokonce záměrně dopouští lidských chyb, jako jej například vložení bankovek sepnutých sponkou. Cílem je zjistit, zda si software dokáže poradit opravdu se vším.

Prototyp robota YuMi se dvěma pažemi, který vznikl ve světovém ústředí společnosti Abrantix ve Švýcarsku, znamená pro zkušební pracovníky softwaru pro bankomaty zásadní změnu. Systém s robotem YuMi® nahrazuje tradiční ruční testování, při kterém zkušební pracovníci nejen museli strávit stovky hodin u bankomatu, ale také zde hrozilo riziko lidských chyb.

Automatizace zvýšila rychlost vývoje softwaru. Developeři během dne vytvářejí nové funkce pro software bankomatu. Tyto funkce pak hned nato v noci robot YuMi® automaticky testuje a výsledky se kontrolují následující den. To skýtá zkušebním pracovníkům čas na práci na smysluplnějších úkolech.

„Zkušební cykly při vydávání nových verzí softwaru dříve představovaly problematické, ba dokonce rizikové místo. Díky novému řešení, které využívá robota YuMi, se zkušební cyklus lépe řídí a zaměstnanci se mohou nyní soustředit na zlepšování zkušebních případů a postupů, nebo mohou dokonce vyvíjet nové funkce softwaru. Na samotném bankomatu testování mezitím provádí robot YuMi,“ uvedl Daniel Eckstein, generální ředitel společnosti Abrantix.

„Ve společnosti Diebold Nixdorf se domníváme, že toto automatické testovací prostředí, které vytvořili přední inovátoři Abrantix a ABB, společně s našimi rozsáhlými znalostmi v oblasti vývoje a testování nového softwaru pro bankomaty, může nesmírně zvýšit efektivnost testování a kvalitu softwaru ve stovkách testovacích laboratoří našich zákazníků po celém světě,“ uvedl Richard Schlauri, výkonný ředitel švýcarské společnosti Diebold Nixdorf.

Marc-Andre Zingg, obchodní ředitel ABB Robotics ve Švýcarsku, uvedl: „Systém pro testování bankomatů, který vyvinula společnost Abrantix, je právě ten přesný a kolaborativní proces, pro jaké je robot YuMi® určený. S robotem YuMi® má Abrantix nejen jistotu, že robot bezpečně provede úkoly společně se zaměstnanci, ale také, že kvalifikovaní vývojáři softwaru se budou nyní moci více věnovat jiným hodnotným úkolům. YuMi zatím v pozadí bude nepřetržitě, 24 hodin denně, provádět opakované, ale vysoce důležité testování.“

tisková zpráva společnosti ABB

Objev mini-neptunu a tajemství ztraceného horkého jupitera v systému TOI-2458

Horký jupiter se mohl zformovat přímo na místě ve velmi blízké vzdálenosti od hvězdy. Tým …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *