Unicorn College, vysoká škola, která připravuje na budoucnost

O fenoménu IoT (Internet of Things), který nyní proměňuje celý digitální svět, již slyšel zřejmě každý. Zajímá vás, kde se můžete o IoT dozvědět další informace a lépe mu porozumět? Potom zjistěte více o vysoké škole Unicorn College a její víkendové akademii WeCanCode!

IoT označuje síť fyzických zařízení, která si díky vzájemnému propojení zvládnou vyměňovat data. Již nyní je jasné, že tato komunikace mezi zařízeními bude do budoucna klíčová pro práci ve většině oborů lidské činnosti. Aktuálně se mluví např. o průmyslu 4.0, či nové podobě zdravotnictví.

IoT představuje na Unicorn College jednu z nedílných součástí výuky. Vedle teoretických znalostí se studenti seznamují s IoT prostřednictvím řešení praktických úloh, a to zejména využitím české modulární stavebnice BigClown.

Díky spolupráci s mateřskou společností Unicorn vyučují na Unicorn College především odborníci z renomovaných společností a různých odvětví trhu, kteří zajišťují praktickou orientaci výuky. V rámci vědecko-výzkumné činnosti vysoká škola spolupracuje s řadou institucí v České republice i po celém světě. Jedním z projektů, které Unicorn College řeší, je vývoj produktové databáze součástek vnitřního detektoru experimentu ATLAS v CERNu ve Švýcarsku. Studenti vysoké školy díky tomuto dlouhodobému projektu mají jedinečnou příležitost získat nenahraditelné zkušenosti s vývojem moderní a robustní cloudové aplikace, která je používána prestižními vědeckými pracovišti a univerzitami po celém světě, např. University of Oxford, University of Cambridge, Tokyo Institute of Technology, University of California, University of Toronto, Lawrence Berkley National Laboratory.

Vedle vývoje aplikace pro CERN se řada studentů zapojuje do vědecko-výzkumných projektů z oblasti IoT. Příkladem je projekt chytrá farma, který automatizuje řadu běžných činností farmy a umožňuje jejich ovládání na dálku, např. z vlastního mobilního telefonu. Dalším významným projektem, kde je IoT využíváno, je projekt +4U Home, jehož cílem je vytvořit prototypy aplikací a sad zařízení nejen pro chytrou domácnost. Studenti tak například řeší chytré zavlažování zahrady a květin, monitoring teploty v chladících či mrazících boxech, monitoring využití pracovních míst a další.

Mimo běžnou výuku vzděláváme v oblasti IoT i studenty, které vysokoškolské studium teprve čeká, a to v rámci víkendové akademie WeCanCode. Zajímá-li vás problematika IoT, přijďte se v sobotu 8. června nebo 22. června zapojit do našeho celodenního semináře na téma zautomatizuj si svou domácnost. Pod vedením zkušeného lektora se poutavou formou dozvíte o IoT více a sami si prakticky vyzkoušíte postavit svůj IoT projekt s využitím Micro:bit (8. června) a stavebnice BigClown (22. června).

Pokud byste chtěli získat další informace o možnostech studia na Unicorn College, ať v bakalářských, či magisterských studijních programech v oblasti informačních technologií, byznysu a managementu, navštivte den otevřených dveří 13. 6. 2019 nebo se podívejte na www.unicorncollege.cz.

Antihmota v kosmickém záření znovu otevírá otázku temné hmoty v podobě části WIMP

Částice WIMP (Weakly Interacting Massive Particles) představují jednoho z kandidátů na temnou hmotu. Podle nové …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *