Vyzkoušejte si obory budoucnosti na VŠCHT. Dny otevřených dveří již 24. a 25. listopadu

Chemická kybernetika. Biochemie a mikrobiologie. Omezování klimatických změn. Nebo vodíkové technologie a nanomateriály. Vysoká škola chemicko-technologická v Praze pořádá 24. a 25. listopadu 2023 dny otevřených dveří, na nichž představí zájemcům široké spektrum studijních programů budoucnosti. Kromě toho čekají na návštěvníky exkurze po špičkově vybavených výzkumných laboratořích, prohlídky jedné z nejstarších mineralogických sbírek u nás či návštěva výzkumného minipivovaru.

 

„Máme také připraveno několik přednášek o studiu a interaktivní stánky s exponáty, které reprezentují jednotlivé studijní programy,“ říká mluvčí školy Michal Janovský. „Zájemci si mohou vyzkoušet moderní přístroje a technologie, které budou používat, ale především budou mít prostor popovídat si v klidu a autenticky se současnými studenty o tom, co je na VŠCHT skutečně čeká.“ Program začíná v pátek i v sobotu v 9:00 a probíhá do 14 hodin.

Na VŠCHT se každý rok zapíše zhruba 1000 nových bakalářských studentů. Největší zájem je tradičně o programy Syntéza a výroba léčiv, Biochemie a biotechnologie, Analytická a forenzní chemie a nově také o program Ekonomika a management.

Přijímací zkoušky v neekonomických programech škola neorganizuje, šanci studovat dostane každý, kdo má ukončené střední vzdělání s maturitou a odpovídající průměr známek z matematiky a chemie, případně z jiných přírodovědných předmětů.  „Nicméně během prvního semestru musí student prokázat, že na naši školu má. Není na to ale sám. Před lety jsme vybudovali podpůrnou sít tutorů, složenou ze starších studentů, kteří jsou připraveni pomoci každému, kdo si o pomoc řekne,“ uzavírá Janovský.

Detailní program a více informací včetně přehledu studijních programů a informacích o přijímacím řízení najdete ZDE.

Exotická fyzika neutronových hvězd: jaderné těstoviny a odkapávání protonů

Neutronové hvězdy jsou extrémní objekty, do jejichž nitra nevidíme. S poloměrem kolem 12 kilometrů mohou …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *