Někdejší stíhací pilot John Glenn se 20. února 1962 stal prvním Američanem, který obletěl zeměkouli. Do vesmíru se sice už o tři čtvrtě roku dříve podíval Glennův krajan Alan Shepard a po něm i Virgil Grissom, jejich kosmické lodě ale za hranice vesmíru jen krátce „skočily“ po balistické dráze. Až Glennův let na palubě lodi Friendship 7 se vyrovnal výkonu sovětského kosmonauta Jurije Gagarina, který naši planetu obletěl už 12. dubna 1961.
Tehdy čtyřicetiletý Glenn byl přitom nejstarším ze skupiny astronautů, kteří se v rámci projektu Mercury připravovali na cestu do vesmíru. Onoho památného únorového dne pak během necelých pěti hodin třikrát oblétl Zemi a přes technické problémy – neplánovaně musel řídit loď ručně – poté bezpečně přistál v Atlantiku u Bahamských ostrovů. Poté ještě Glenn nějakou dobu působil v NASA, z aktivní služby odešel v roce 1965 a následně zamířil do soukromého sektoru.
Působil ve vrcholných manažerských funkcích a postupně si začal budovat politickou kariéru. Jako senátor vstoupil do Washingtonu v roce 1974 a členem horní komory zůstal čtyři volební období až do roku 1999. A v říjnu 1998 se John Glenn podruhé výrazně zapsal do historie kosmických letů. Na palubě raketoplánu Discovery zavítal do vesmíru ještě jednou, a to v rekordních 77 letech. Svou vysoce sledovanou misí pomohl oživit zájem Američanů o kosmické lety.
Glenn zemřel 8. prosince 2016 ve věku 95 let.