Ericsson jako první na světě nabízí vysílače standardu 5G NR s využitím anténní technologie MIMO, a první instalace proběhnou už v roce 2017. Společně s rozšířeními Ericsson 5G Plug-Ins, ohlášenými v červnu, a již komerčně dostupným telekomunikačním systémem Radio System Baseband 5216, na kterém je založen již oceněný testovací nástroj Radio Test Bed, je Ericsson schopen jako první na světě dodat všechny komponenty 5G sítě.
Tom Keathley, viceprezident pro architekturu a design bezdrátových sítí ve společnosti AT&T, uvedl: “Jak se stále rychleji přibližujeme k 5G, je výhodnější mít flexibilní vysílací platformu, která umožňuje nasadit nejen LTE, ale i budoucí standardy 5G NR.”
Zařízení AIR 6468 využívá anténní systém s velkým počtem řiditelných anténních segmentů, které 5G technologiím umožňují řízení vysílacího signálu (beamforming) a použití technologii Massive MIMO a Multiple-user MIMO, označované jako MU-MIMO. Tyto vlastnosti zlepšují uživatelskou zkušenost, protože zvyšují kapacitu a pokrytí sítě a snižují rušení. Nové vysílače zároveň podporují i LTE standard, takže je okamžitě využitelný v současných telekomunikačních sítích.
Chuang Jü-chung, zástupce ředitele Výzkumného institutu China Mobile (CMRI), poznamenal: “Technologie Massive MIMO, známá také jako 3D MIMO, je významným milníkem společnosti China Mobile na cestě od 4G k 5G sítím. Jsme velmi rádi, že nový vysílač společnosti Ericsson přichází na trh tak rychle, aby naplnil naše potřeby a umožnil nám integrovat 5G technologie do našich stávajících telekomunikačních sítí.”
Na trh míří i mnoho nových rozšíření pro stávající vysílací systémy Ericsson, které řeší aktuální 5G požadavky z pohledu dnešních sítí.
Daniel Staub, ředitel Joint Mobile Group ve společnosti Swisscom, uvedl: “Na cestě k 5G budeme i nadále investovat do podpory LTE, které se stane součástí našich 5G sítí. Pro nás je klíčové, že se společnost Ericsson rozhodla zaměřit na zdokonalení, které i nás v tomto vývoji podpoří. Tato vylepšení dále zlepší zákaznickou zkušenost.”
Peter Jarich, viceprezident pro spotřebitelské služby a infrastrukturu ve společnosti Current Analysis, se k tématu vyjádřil: “Mobilní operátoři se v současnosti jasně zaměřují na co nejrychlejší komercionalizaci 5G, a zároveň pokračují v investicích do svých stávajících LTE sítí. S novými 5G vysílači a LTE nabídkou, která odráží klíčové 5G koncepty – malé buňky, kombinace licenčních a bezlicenčních pásem, cloudové RAN sítě, zahušťování sítě, optimalizace spektra – znamenají novinky v portfoliu Ericssonu a inovace vysílacího systému Ericsson přitažlivý pokrok.“
Pro podporu budování nových telekomunikačních sítí vytvořil Ericsson jako vůbec první v odvětví službu „Industrialized Network Rollout Services“. Služba Network Deployment Delivery Platform spolu s průkopnickým procesem od Ericsson umožňuje kompletní konfiguraci, instalaci, integraci, testování a předání plně ověřeného systému během jediné návštěvy.
Arun Bansal, ředitel pro síťové produkty ve společnosti Ericsson, řekl: “Ericsson přinášel inovace v každé generaci mobilních technologií a nyní jsme připraveni naplnit daný mimořádný slib. Představujeme nový hardware, na kterém fungují 5G pluginy, oznámené v červnu, takže první operátoři mohou začít nasazovat 5G infrastrukturu. Zároveň představujeme inovace, které zlepší výkon i efektivitu současných sítí použitím konceptů, které umožní přechod na 5G.”