Foto: © makaule / Dollar Photo Club

Týden na ITBiz: Česko jako významný hráč ve výrobě čipů

Soukromé cloudy by mohla čekat nová vlna zájmu. USA zvažují, že požádají soud, aby nařídil rozdělení Googlu.

Soukromé cloudy by mohla čekat nová vlna zájmu

Většina byznysu v ekosystému cloud computingu se dnes soustřeďuje na veřejné cloud, nikoli na platformy pro cloud soukromý, jako je OpenStack. Existují však důvody, proč očekávat, že soukromé cloudy by mohly zažít novou vlnu zájmu. To neznamená, že se dočkáme masivní migrace pracovních zátěží z veřejných do soukromých cloudů; veřejný cloud bude i nadále dominovat, nicméně infrastruktura privátních cloudů se stává atraktivnější pro více podniků, než tomu bylo v posledních letech. Zajímavý pohled na toto téma napsal Christopher Tozzi na ITPro Today.

Průzkum Acronis: požadavky NIS 2 nyní splňuje jen 8 % českých firem

Acronis představil výsledky dotazování mezi svými českými a slovenskými zákazníky a partnery v oblasti implementace směrnice NIS 2. Dle odpovědí respondentů splňuje požadavky směrnice jen 8 % českých organizací, přičemž další 41 % na jejím zavedení pracuje. Odvětví, která vyžadují z pohledu NIS 2 největší pozornost, patří energetika, zdravotnictví a poskytování IT řešení a služeb.

DC pro kvantové počítače IBM ve Frankfurtu

„Kvantové“ DC ve Frankfurtu je první svého druhu v Evropě. Klade si za úkol posílit výzkum v oblastech výzkumu částic a struktury atomů, organické chemie (plastických hmotách), předpovědí počasí, léčbě, finančním sektoru při optimalizaci portfolia bankovních investicích, inovací už nechráněných patentů a celého základního výzkumu.

Nobelovu cenu za fyziku získali John Hopfield a Geoffrey Hinton – za umělou inteligenci

Nobelovu cenu za fyziku letos získali Američan John Hopfield a britsko-kanadský vědec Geoffrey Hinton za objevy a vynálezy, které přispěly k rozvoji umělé inteligence (AI), konkrétně strojového učení s využitím umělé neuronové sítě. Ve Stockholmu to dnes oznámila švédská Královská akademie věd.

Průzkum HP ukazuje, jak Češi využívají domácí tiskárny

Mají Češi a Češky v dnešní digitální době vůbec potřebu mít doma vlastní tiskárnu? K čemu ji používají a jak často? A co generace Z –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ jsou jim tiskárny k něčemu dobré? Společnost HP zveřejňuje výsledky průzkumu, který provedla na konci srpna 2024 agentura STEM/MARK. Ukazuje se, že 3/4 respondentů a respondentek ve věku 15–⁠⁠⁠⁠⁠⁠65 let vlastní domácí tiskárnu. Překvapivě nejvyšší procento respondentů, kteří uvedli, že doma tiskárnu mají, je z generace Z. Tiskárny lidé nejčastěji využívají k tisku pracovních a osobních dokumentů nebo podkladů do školy.

Pure Storage inovuje souborové služby

Inovace v platformě Pure Storage poskytují zákazníkům finanční flexibilitu prostřednictvím univerzálních kreditů a nabízejí nové hodnocení virtuálních počítačů pro optimalizaci zdrojů VMware.

Zprávičky

Exotická fyzika neutronových hvězd: jaderné těstoviny a odkapávání protonů

Neutronové hvězdy jsou extrémní objekty, do jejichž nitra nevidíme. S poloměrem kolem 12 kilometrů mohou …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *