(c) Graphicstock

Týden na ITBiz: Experimentovat s umělou inteligencí je pro byznys riziko

Programování s pomocí umělé inteligence a open source licence. Výdaje na systémy umělé inteligence dosáhnou letos 154 miliard dolarů.

Experimentovat s umělou inteligencí je pro byznys riziko

Když Google zkušebně začlenil do svého vyhledávání AI chatbot Bard, v reakci na jeho neuspokojivé fungování klesla hodnota firmy v jediném dnu o 100 miliard dolarů. Výzkum vědců z Indiana University a University of Minnesota vede k závěru, že bez ohledu na další vývoj cen akcií může být škoda pro Google i dlouhodobější. Jádro sdělení zní: dodavatelé softwaru samozřejmě vydávají nehotové, neodladěné, neúuplné produkty, někdy i přímo deklarované jako zkušební (beta apod.) verze a následně opravují chyby a poskytují další funkce, v případě umělé inteligence to ale nemusí být nejlepší strategie.

Předpověď vývoje kybernetických hrozeb: kriminalita jako služba

Společnost Fortinet oznámila predikce vývoje kybernetických hrozeb pro rok 2023. Počítačová kriminalita přichází nyní na chuť metodám pokročilých perzistentních hrozeb a kyberzločinci hledají způsoby, jak ve velkém měřítku využívat nové technologie jako zbraně, aby způsobili ještě větší škody. Nejvíce znepokojujícím trendem, který společnost loni pozorovala v celém kybernetickém prostředí a u kterého očekává, že bude pokračovat i v budoucnu, je všudypřítomnost hrozeb. Jejich rostoucí množství, rozmanitost a důmyslnost – od ransomwaru ve formě služby (RaaS) po nové útoky na netradiční cíle, jako jsou edge zařízení a virtuální města – bude udržovat bezpečnostní týmy ve střehu v roce 2023 i dalších letech.

Mýty kolem digitalizace firmy (2): Řešení jako služba vychází dráž (Microsoft)

Přestože se o nutnosti digitalizace firem hovoří již léta, stále existuje mnoho společností, které z ní mají obavy nebo v ní udělali jen minimální pokrok. Na klidu pak nepřidává ani řada mýtů a polopravd, jež se o digitalizaci šíří.

Programování s pomocí umělé inteligence a open source licence

S tím, jak se rozšiřuje využití umělé inteligence přímo při tvorbě softwaru, se intenzivněji začínají diskutovat také o dalších souvislostech: např. o otázce, zda v tomto případě nemůže dojít k nějakým kolizím s duševním vlastnictvím.

Setkání Synology s obchodními partnery

Společnost Synology uspořádala pro své obchodní a mediální partnery v České republice a na Slovensku akci Synology Media Event 2023. Setkání se uskutečnilo ve čtvrtek 2. 3. 2023 na jižní Moravě u Zaječí.

Výdaje na systémy umělé inteligence dosáhnou letos 154 miliard dolarů

Nová prognóza Artificial Intelligence Spending Guide od IDC mapuje očekávaný vývoj výdajů na systémy umělé inteligence (software, hardware i služby). V roce 2023 mají investice dosáhnout výše 154 miliard dolarů, což představuje nárůst o 26,9 % oproti částce vynaložené loni. Pokračující začleňování umělé inteligence do široké škály produktů povede k tomu, že průměrný růst výdajů bude v období 2022-2026 činit 27,0 % a v roce 2026 trh AI přesáhne 300 miliard dolarů. Pouze jeden ze zkoumaných 36 případů využití AI bude mít v průběhu prognózovaného období nižší průměrný růst než 24 %.

Zprávičky

Vědci rozšířili genetickou abecedu o čtyřnukletidové kodony. Umožní to syntézu nových proteinů

Když se biochemici snaží konstruovat molekuly proteinového typu s novými funkcemi, nejraději by se neomezovali …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *