(c) Graphicstock

Týden na ITBiz: Kdo zaplatí za nejhorší výpadek IT na světě?

Technologie baterií (3): Sodíková baterie s pevným elektrolytem se blíží k praktickému využití. Jak vybrat řešení úložiště pro trénování umělé inteligence. OpenAI pracuje na projektu Strawberry, chce zlepšit fungování AI.

Kdo zaplatí za nejhorší výpadek IT na světě?

Pojišťovny samy utrpěly v souvislosti s výpadkem jedny z největších poklesů cen akcií. Někteří analytici se však domnívají, že širší IT sektor by mohl z výpadku profitovat.

Téměř polovinu svých pracovních úkolů svěřují zaměstnanci umělé inteligenci

Již téměř polovinu svých pracovních úkolů svěřují zaměstnanci umělé inteligenci, zjistil nejnovější průzkum společnosti Salesforce. Přestože se cítí nejlépe, když s AI přímo spolupracují, začínají AI důvěřovat i při svěřování samostatného plnění úkolů, které šetří čas, jako je psaní kódu, analýza dat a příprava textových dokumentů.

Odvrácená strana agilního vývoje softwaru

Agilní vývoj softwaru vznikl jako reakce na tradiční metody vývoje softwaru, které často vedly k prodlužování doby vývoje a problémům při změnách požadavků. V kontrastu s ním klade důraz na vývoj softwaru v krátkých cyklech s rychlejší zpětnou vazbou a průběžným zlepšováním. Pojďme se podívat na jeho přínosy, ale také na možná rizika s ohledem na reálné zkušenosti z českého IT prostředí. Zajímat by vás mohlo i to, jak se s nimi vypořádat.

Technologie baterií (3): Sodíková baterie s pevným elektrolytem se blíží k praktickému využití

Sodíkové baterie s pevným elektrolytem by oproti technologii Li-Ion mohly poskytnout řadu výhod. Sodík je podstatně levnější než lithium a baterie s pevným elektrolytem se obecně pokládají za bezpečnější. Problémem je dosud ovšem výroba těchto zařízení v průmyslovém měřítku.

Jak vybrat řešení úložiště pro trénování umělé inteligence (Pure Storage)

Většina podniků má již úložiště nějak optimalizovaná s ohledem na typ dat a způsob jejich využívání. Trénování (školení, učení) umělé inteligence však bývá výjimkou, protože řada organizací se začala věnovat generativní AI nebo vývoji vlastních modelů AI až v nedávné době; většině z nich proto chybí větší zkušenosti.

Dvouciferný růst trhu bezpečnostních produktů má pokračovat

Celosvětové tržby z prodeje bezpečnostní produkty dosáhly v roce 2023 celkem 106,8 miliardy dolarů, což představuje nárůst o 15,6 % oproti roku 2022. Dvojciferný růst má pokračovat minimálně do r. 2028. A všech 6 sledovaných kategorií zaznamenalo za loňský rok nárůst více než 10 %, vyplývá z nových údajů studie Worldwide Semiannual Security Products Tracker od IDC.

Zprávičky

Týden na ITBiz: Pomocí DNA vyrobili diamantové fotonické krystaly

OpenAI umožní umělé inteligenci ovládat za uživatele počítač. Čína ve vyspělých technologiích dohání Západ, řekl …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *