Pixabay License. Volné pro komerční užití

Týden na ITBiz: Nejmenší baterie na světě – 2D systém na čipu

Elon Musk chce koupit Twitter. Pandemický zájem o počítače slábne, jejich prodej v prvním čtvrtletí klesl. Po datových skladech přišla datová jezera, následují datové proudy a datové oceány.

Výdaje na IT by v letošním roce navzdory všem nepříznivým okolnostem měly celosvětově vzrůst o 4 %

Investiční preference se zaměří na analytiku, cloud, zákaznickou zkušenost a bezpečnost. Dopady inflace na hardware se začínají přelévat do oblastí softwaru a služeb.

Nejmenší baterie na světě: 2D systém na čipu

Nejmenší baterie na světě je menší než zrnko soli a na povrchu waferů (substrátových polovodičů) je lze vedle sebe vyrábět ve velkém množství. Alespoň v prototypu.

Společnost GIST v letošním roce pokračuje v sérii Workshopů Praktického Controllingu (WPC)

Také v letošním roce máme v plánu pokračovat v úspěšném seriálu workshopů, který jsme odstartovali v roce 2021. Jedná se o pravidelná online setkání uživatelů controllingového nástroje GIST Intelligence. Největší prostor je vždy věnován praktickým ukázkám, prezentovaným přímo controllery a manažery z řad zákazníků.

Pandemický zájem o počítače slábne, jejich prodej v prvním čtvrtletí klesl

Globální prodej osobních počítačů v prvním čtvrtletí klesl. Vyplývá to z nejnovějších odhadů konzultačních společností. Prudký růst prodeje počítačů z doby pandemie je tak zřejmě u konce.

Videokonferenční monitor Dell C2423H nejen do podniku

Monitor Dell C2423H je v materiálech společnosti uveden jako videokonferenční. Je totiž vybaven kromě reproduktorů také videokamerou a několika mikrofony. Hodí se do firem a jakéhokoliv odvětví průmyslu, včetně státní správy a školství.

Datová hydrologie?

Po datových skladech přišla datová jezera, následují datové proudy a datové oceány. Tyto technologie alespoň představuje Mary E. Shacklett, prezidentka firmy Transworld Data, na InformationWeek. Měl by snad být datovým specialista dnes také hydrologem?

Zprávičky

Webbův dalekohled objevil velké množství plynů bohatých na uhlík, které slouží jako ingredience pro budoucí planety

Planety vznikají v discích plynu a prachu, které obíhají kolem mladých hvězd. Cílem projektu MIRI …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *