Studie provedená v Kanadě vedla k trochu podivným výsledkům.
Joelle Pelletier and Jean-François Masson, profesoři chemie z Université de Montréal, studovali, jak prodělaná infekce COVID-19 nebo očkování vedou k tvorbě protilátek.
Výsledek č. 1: Lidé, kteří dostali vakcínu Pfizer BioNTech nebo AstraZeneca, měli hladiny protilátek výrazně vyšší než ti, kdo prošli infekcí. Tyto protilátky byly také účinné proti variantě Delta, která v době odběru vzorků nebyla v Quebecu vůbec přítomna. Na tom nic překvapivého asi není – to, že prodělání infekce nedává kdovíjakou imunitu, se uvádí obecně.
Další zjištění. Zkoumáno bylo 32 lidí, kteří v roce 2020 (ještě před variantami Beta, Gama a Delta) prodělali koronavirus, ale jejich stav nevyžadoval hospitalizaci v nemocnici. Onemocnění bylo zjištěno testem PCR a vzorky byly odebrány 14 a 21 poté. Překvapivě se ukázalo, že lidé starší 50 let produkovali protilátek více a tyto protilátky byly stále přítomné i 16 týdnů po diagnóze (PH: to ale samozřejmě samo o sobě ještě není zrovna dlouho). A ještě více s podivem má být, že protilátky u starších lidí poskytovali i větší ochranu proti mutaci Delta, inhiboval se průnik viru do buněk (interakce spike proteinu viru s receptorem ACE-2 na lidských buňkách). U jiných mutací podobný mechanismus zaznamenán kupodivu nebyl.
Když je někdo, kdo měl mírný případ COVID, očkován, hladina protilátek v jeho krvi se zdvojnásobí. V případě jednoho člověka mladšího než 49 let se protilátky proti napojení spike proteinu po infekci vůbec nevytvořily, ale po očkování ano. Obecně tedy platí, že očkování není potřebné pro dříve nakažené jen kvůli času, který mezitím uplynul, ale i kvůli změnám, který virus zatím prodělal.
Cross-reactivity of antibodies from non-hospitalized COVID-19 positive individuals against the native, B.1.351, B.1.617.2, and P.1 SARS-CoV-2 spike proteins, Scientific Reports (2021). DOI: 10.1038/s41598-021-00844-z, www.nature.com/articles/s41598-021-00844-z
Zdroj: University of Montreal / MedicalXpress.com
Poznámky PH:
Vyšlo ve Scientific Reports, těžko laik k tomu může vznést zrovna relevantní komentáře. Ale přece jen ty počty lidí zahrnutých do studie jsou hrozně malé, k tomu pak dokonce „u 1 člověka jsme zjistili“…
Snad vyšší produkce protilátek u lidí starších 50 let souvisí s tím, že u mladších lidí se s virem spíše vypořádala první, nespecifická úroveň imunity? Pak by ale zase výsledek nijak překvapivý nebyl (a nebyl by důvod ho takto vypichovat)…?
V devadesátých letech se ve státech odehrál pokus financovaný vládou (90 milionů dolarů). Pokus se odehrál na renomované univerzitě, vedl ho vědec z Uruguaye. Úkolem bylo prozkoumat nebezpečnost „taneční drogy“. Všechny opice pošly asi za měsíc a vláda vyhlásila dva zákony. Zákaz „taneční drogy“ a (SIC!) Zákaz marihuany!
Vzhledem k tomu, že za weekend vezme taneční drogu asi 200 tisíc lidí ve státech, kde jsou ti mrtví! Proto skupina vědců požádala rektora po deseti letech o komisionelní odpečetění skříní a zjistilo se, že v kontejnerech od firmy Monsanto je jiná chemikálie! Uruguayský vědec zmizel někam do jižní ameriky, ale oba zákony zůstaly beze změn v platnosti!
Podle BBC dávají koncerny na pseudovědu kolem 100 milionů dolarů ročně. (Slavní jsou tím kosmetici)- (Laboratoř při Harwardově univerztě, je ve stejné ulici 🙂
Po těchto zkušenostech se dá říci, že něco tu smrdí jako bolavá noha!
Každá studie se dá zfalšovat. Každá konkurenční studie se dá diskreditovat. Než se pravda prokáže, tak to zabere dost času, aby se stihlo prosadit jinak neprosaditelné.
Zkoumal někdo, jestli si tělo vytváří protilátky i proti něčemu jinému, než je toxický spike proten na povrchu viru?
Pokud je přirozená imunita k ničemu, proč je v nemocnici tolik očkovaných a tak málo reinfekcí?