(c) Graphicstock

Týden na ITBiz: Ransomware se stále častěji přesouvá i do mobilního světa

Open source kód napsaný v Pythonu má méně reportovaných zranitelností. Výsledková sezóna: Apple, Microsoft, Google, Amazon, Facebook, Twitter.

Z mobilu přímo na ERP Helios Green (Helios)

Firemní data k dispozici kdykoli a kdekoli? Ano, to je dnes přáním mnohého manažera. Ale nejen manažera, vlastně jakéhokoliv pracovníka, jehož práce je s daty nějak spojena.

Ransomware se stále častěji přesouvá i do mobilního světa

Ransomware se podle analýzy společnosti Check Point stále častěji přesouvá i do mobilního světa a velmi rychle se mu přizpůsobuje.

Příkladem je malware „Black Rose Lucy“, který byl objeven v září 2018. Lucy je MaaS (Malware-as-a-Service) botnet a umožňuje také stahování dalších škodlivých kódů na zařízeních se systémem Android. Nyní se po téměř dvou letech Lucy vrací s novými ransomwarovými funkcemi, které umožňují převzít kontrolu nad zařízením, provádět změny a instalovat další škodlivé aplikace. Lucy pochází pravděpodobně z Ruska.

Open source kód napsaný v Pythonu má méně reportovaných zranitelností

Analýza společnosti WhiteSource uvádí, že v roce 2019 bylo v open softwaru oznámeno více než 6 000 zranitelností. Takové číslo má samozřejmě smysl pouze relativně, takže – před rokem to bylo přes 4 000. Jedná se především o důsledek širšího akceptování open source softwaru a současně i vyššího důrazu na zabezpečení v podnikovém prostředí. Roste množství uživatelů i speciálních testerů.

Zprávičky

Další kolo sporu: kapalná voda prý na Venuši nikdy nebyla

Nová studie došla k závěru, že Venuše nikdy nebyla obyvatelná – navzdory tomu, že se …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *