Kryptoměny a jejich ekonomika. GlobalWafers chce koupit německý Siltronic. Kontejnery nepřeceňovat, za klasickou virtualizaci podniky utrácejí stále víc.
Týden na ITBiz: Prodej hardwaru as-a-service si vysloužil kritiku
Prodej hardwaru as-a-service si vysloužil kritiku
Model prodeje hardwaru, kdy se platí za jeho používání, se netýká pouze nabídky cloudové infrastruktury. Stále více prodejců nabízí síťovou infrastrukturu či hardware jako službu také v režimu on-premise.
Mike Norris, výkonný ředitel největšího evropského resellera hardwaru, společnosti, Computacenter, ale prohlásil na (pochopitelně „virtuální“) konferenci Canalys Forum 2020, že tyto nabídky vůbec nejsou pro podniky ale vůbec výhodné. Norris přímo dodal, že dodavatelé, ať už jde o HPE, Cisco, Dell, Nutanix, VMware, HP nebo Lenovo, by se měli mít na pozoru. Jakmile zákazníci budou mít možnost se podobným nabídkám vyhnout, udělají to. Naopak z hlediska dodavatelů je prý jednoznačně výhodnější prodávat raději službu (předplatné) než zboží (jednorázovou investici).
Kontejnery nepřeceňovat, za klasickou virtualizaci podniky utrácejí stále víc
Kontejnery sice představují nastupující technologii, i přes její nesporné výhody ale tento trh roste z velmi malých čísel a podniky za současné situace navíc investice do změn celé architektury spíše odkládají.
Studie společnosti Gartner (Forecast Analysis: Container Management (Software and Services), Worldwide) odkaduje pro následující roky růst trhu s nástroji pro správu kontejnerů a souvisejícími službami v následujících číslech. Z letošního objemu 466 milionů dolarů se v roce 2024 dostaneme až 944 milionům. Za tímto vývojem má stát především růst nativních cloudových aplikací. Kontejnery představují odpověď na několik kritických problémů, ať už jde o vývoj aplikací nebo jejich provoz. Umožňují rychlejší distribuci i nasazování aplikací, zvyšují jejich agilitu, škálovatelnost a přenositelnost a tím usnadňují řízení celého životního cyklu.
Fortinet získává ocenění v oboru za transformaci trhu se síťovým řešením SD-WAN (Fortinet)
Aby bylo možné držet krok s vyvíjejícími se obchodními a spotřebitelskými požadavky dnešní doby, je nezbytné provést digitální transformaci poboček, a to včetně vzdálených maloobchodních prodejen, školních prostor, zdravotnických či finančních kanceláří. Podnikání v digitálním světě vyžaduje přístup ke stěžejním službám a aplikacím umístněným v cloudu. Mnohé z těchto zásadních podnikových aplikací, jako je například sjednocená komunikace, jsou velmi citlivé na omezení šířky pásma nebo na latenci. Popsané problémy jsou často výsledkem nespolehlivých spojení, a jako takové představují překážku pro efektivnost operací.
Novinky z konference VMworld 2020 (VMware)
Na konferenci VMworld 2020 zazněla řada novinek. Ty hlavní nám sdělila Eliška Jirovská, ředitelka VMware pro Českou republiku a Slovensko, a k tomu přidala něco o TechPreview.
Technologické predikce, aneb sedm statečných roku 2021 (Veeam Software)
V současnosti procházíme velkými technologicko-ekonomickými změnami. Technologické společnosti de facto přebírají celá odvětví, kde bez ohledu na oblast podnikání firmy přecházejí na strategie digitální transformace, aby byly schopné zvyšovat svoji provozní výkonnost, pružně reagovat na potřeby trhu a zároveň zajistit bezpečnost sobě i svým zákazníkům. Sedm hlavních technologických trendů, které nás čekají v roce 2021.
VMware nabízí podnikovou platformu pro blockchain (VMware)
Společnost VMware oznámila řešení VMware Blockchain, které podle firmy poskytuje důvěryhodné digitální základy, na nichž lze stavět podnikové sítě a zavádět kriticky důležité decentralizované aplikace. Zákazníci tak mohou získat rozšiřitelnou a škálovatelnou platformu podnikové třídy, která umožní propojení dat z různých zdrojů a jejich volný, chráněný a okamžitý tok.
Kryptoměny a jejich ekonomika
Kolik je kryptoměnových miliardářů, jaký je zde podíl dlouhodobých investic, jak kryptoměny tečou světem.
Zprávičky
- Poslanci ANO navrhují prolomit anonymitu u předplacených telefonů
- YouTube v Německu nemusí vydat IP adresy filmových pirátů
- Akcie Airbnb zahájily obchodování na více než dvojnásobku
- GlobalWafers chce koupit německý Siltronic za 3,75 miliardy eur
- Americké úřady zažalovaly Facebook kvůli převzetí Instagramu a WhatsApp
- Nejčastější malware v ČR: vede trojan Spy.Agent.AES
- Seznam.cz požaduje od Googlu jako náhradu škody více než 9 miliard Kč
- Terčem kyberútoku na lékovou agenturu EU byly dokumenty o vakcíně
- Na „oddílu 230“ stojí dnešní internet, kritizuje jej nejen Trump
- Ruský vyhledávač spouští v Moskvě rozvoz jídla pomocí robotů
- Trh chytrých mobilů v zemích V4 kvůli pandemii ve 3. čtvrtletí klesl
- Norsko podezírá ruské hackery z kyberútoku na parlament
- Uber prodává svou divizi pro vývoj samořízených vozů
- Většina Čechů o kyberhrozbách ví, nedokáže je ale odhalit
- 5G sítě budou za pět let přenášet přes polovinu objemu dat
- MPSV potřetí odsunulo termín přihlášek v tendru na provoz systémů
- Primární emise akcií by mohla Airbnb ohodnotit na 42 miliard dolarů
- Trh s nositelnou elektronikou rychle roste
- Ministerstvo kultury navrhuje kolektivního správce pro média