Foto: kentoh / Dollar Photo Club

Týden na ITBiz: Více než čtvrtina firem zakázala používání generativní umělé inteligence

Google přejmenoval Bard na Gemini, je i placená verze. Kvantové počítání jako služba. Klíčem k úspěchu umělé inteligence je důvěra. Globální tržby z prodeje čipů loni klesly, letos se čeká návrat k růstu.

Více než čtvrtina firem zakázala používání generativní umělé inteligence

I když bouřlivý rozvoj nástrojů a možností generativní umělé inteligence (GenAI) budí všeobecné nadšení, ve firemním prostředí je přístup k jejímu plnému nasazení opatrný. Podle studie Cisco Data Privacy Benchmark Study firmy v obavách o zneužití osobních údajů, ale třeba i únik citlivých obchodních informací využití GenAI limitují, a více než čtvrtina z nich dokonce její nasazení úplně zakázala.

Zločinci využívají nástroje na kyberútoky formou služby a globálně rozšiřují podvody s kryptoměn (Sophos)

Sophos odhalil, jak kyberzločiny typu sha zhu pan (tvz. porcování prasat), při kterých útočníci na základě romantických podvodů provádějí propracované machinace s kryptoměnami, využívají obchodní model podobný „kyberzločinu formou služby“ (cybercrime as a service). Sady nástrojů na sha zhu pan podvody se prodávají na dark webu a celosvětově expandují na nové trhy. Nové sady nástrojů pocházejí od gangů organizovaného zločinu v Číně a poskytují technické komponenty potřebné k realizaci specifického schématu porcování prasat zvaného „DeFi savings“.

Budoucnost jsou sice jedničky a nuly, ale s podporou kvantových výpočtů (IBM)

Quantum computing (QC) je technologie, která je sice stále ještě v experimentální fázi, ale od IBM už je k dispozici jako cloudová služba prakticky komukoliv. Dá se využít k experimentování, výuce, simulacím nebo testování. V rámci možností o ní dobře píše „tetička Wiki“. (Kdo tomu koneckonců skutečně rozumí, když jde stále ještě o základní výzkum?)

Ani vícefaktorové ověřování nemusí uživatelský účet zabezpečit. Kyberzločinci útočí MFA phishingem (Soitron)

Organizace po celém světě ve velkém zavádějí vícefaktorové ověřování (MFA) v domnění, že uživatele ochrání před krádeží digitální identity. Jak dokazují poslední případy, ačkoliv je MFA velice důležitým bezpečnostním prvkem sloužícím k ověření uživatelské identity, musí uživatelé stále dodržovat jistou míru obezřetnosti při jejím používání.

Klíčem k úspěchu umělé inteligence je důvěra (Salesforce)

S umělou inteligencí je to trochu jako s loterií: je snadné si představit možnosti, které se naskytnou, pokud vám padnou ta správná čísla. Ale trefit jackpot u AI – utopie poháněné technologiemi, kde asistenti AI superzvýší produktivitu zaměstnanců a všude vytváří nové příležitosti – to závisí na jednom zásadním prvku: důvěře.

Zprávičky

Týden na ITBiz: Pomocí DNA vyrobili diamantové fotonické krystaly

OpenAI umožní umělé inteligenci ovládat za uživatele počítač. Čína ve vyspělých technologiích dohání Západ, řekl …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *